08 kwietnia 2020

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością prezentujemy katalog kolejnej Aukcji Sreber, która odbędzie się 8 kwietnia (środa) o godzinie 18:00.
Staraliśmy się zebrać dla Państwa bardzo zróżnicowaną ofertę, wśród której z pewnością każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Mamy nadzieję, iż w świetle nadchodzących Świąt Wielkanocnych, część naszej oferty stanie się inspiracją dla nadania wyjątkowej oprawy Państwa świątecznym stołom. Zapraszamy do oglądania i udziału w aukcji!

Termin aukcji: 8 kwietnia, godz. 18:00
Wystawa przedaukcyjna: 30.03 - 8.04.2020 r.

Walerią Matelską: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Veyrat & Fils (czynna 1831- lata 80.XIX w.)

101
Żardiniera Srebro cechowane próby 950 cechowane (cecha państwowa z głową Minerwy i próbą 1, znak złotnika z napisem VEYRAT w rombie); wys. 16,2 cm, ser. 47,5 cm, głęb. 33,
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Dalia

102
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu Srebro cechowane (DALIA, próba 925 w prostokącie, PVI? bite w głąb), stal cechowana (znak firmy, DALIA/SPAIN), drewno; waga 6806 g
Hiszpania, 2 poł. XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Georges Falkenberg (czynny 1894-1928)

103
4 karafki do nalewek z 12 kieliszkami na tacce Srebro próby 950 cechowane (cecha państwowa z głową Minerwy i próbą 1, znak złotnika z monogramem GF w rombie); karafki - wys. 21,2 cm, średnica 7 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

104
Cukiernica Srebro próby 12 cechowane (próba i monogram GS w owalach) wys. 11,4 cm, szer. 12,8 cm, głęb. 10 cm; waga 288 g,
Niemcy?, lata 80. XVIII w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Silberwarenfabrik Sauerland Gebrüder, Wilhelm Berner - firma sprzedająca

105
Komplet czterech widelców do zakąsek w etui Srebro próby 800 cechowane (półksiężyc, korona, 800, znak firmy), stal; dł. 21 cm
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

106
Monstrancja w etui na czterech lwich nogach, z prostopadłościenną podstawą uskokowo wywyższoną, ozdobioną od frontu przedstawieniem Baranka Bożego wśród promieni;
estymacja: 10 000 - 14 000 zł

107
Monstrancja srebro złocone z głową Minerwy cechowane (cecha państwowa, monogram złotnika LC w rombie); wys. 75,5 cm, szer. 39,5 cm, głęb. 24,5 cm; waga 2129 g.
Francja,
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Alphonse Debain

108
Solniczka podwójna srebro próby 1 cechowane, wewnątrz złocone; wys. 17,2 cm, szer. 16,2 cm; głęb. 8,2 cm; waga 249 g.
Paryż, 1911-1916
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 300 zł

109
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 750 (tylko znak próby); 15 x 14 x 12 cm; waga 461 g.
Niemcy, 4 ćw. XIX w. (przed 1888).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

110
Mlecznik srebro; 14,5 x 14,2 x 11,8 cm; waga 232 g.
Europa Zach., 2 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Złotnik Michaił Dmitriewicz Szein

111
Ikona - Matka Boska Kazańska obraz Marii z Dzieciątkiem, w okładzie z geometrycznie zdobioną bordiurą i nimbami o ząbkowanej, ażurowej krawędzi, tłoczonymi we wzory roślinno-geometryczne;
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

112
Para talerzy półmiskowych srebro próby 12 cechowane (Lilpop, próba 12, znak warsztatowy - syrenka, cecha dodatkowa ZAP/1851); wys. 3,2 cm, średn. 33 cm; waga 1779 g.
Warszawa,
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

113
Fragment pasa zdobionego filigranem srebro niecechowane, pr. ok. 950 (na każdej części monogram MB cyrylicą), kolorowe szkła;
dł. 39 cm, szer. 11 cm; waga 472g
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

114
Sztućce środka stołu srebro , metal złocony; łyżka - dł. 24,5 cm, szer. 8,1; łyżka sitkowa - dł. 22,5 cm, szer. 6,5 cm
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Krupski i Matulewicz (czynni 1909-1944)

115
Papierośnica srebro próby 2 cechowane; wys. 1,5 cm, szer. 9,5 cm, głęb. 8,5 cm; waga 137 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Barker Brothers Ltd (firma czynna 1871-1992)

116
Tacka na nóżkach Srebro próby 925 cechowane (cecha miejska, znak próby, liter datująca , znak firmy B.B/SLD w kartuszu); wys. 3,4 cm, średnica 35,5 cm; waga 1388 g
Birmingham,
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Karl Michał Ernest Rotkiel (czynny 1833-1845 lub 1846)

117
Rondel z rączką drewnianą Srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane (KRotkiel, 12, w Lublinie - kursywą , w owalach), drewno ; wys. 8 cm, szer. 41,5 cm, głęb. 23 cm; waga 1038 g.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Karol Filip Malcz (czynny 1828-1864, firma do 1939)

118
Solniczka Srebro próby 12 cechowane (12, Malcz ? w owalu słabo czytelny, polskie cechy stosowane po 1963 roku
Malcz, lata 40. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Monogram złotnika CWF

119
Para lichtarzyków Srebro cechowane (litera datująca P, znak złotnika CW/F w sercu, znak miejski nieczytelny); wys. 11 cm, średnica 9 cm; waga 258 g.
Wrocław, 1816-1822
estymacja: 7 000 - 9 500 zł

Aleksandr Kordes (1826-1879)

120
Puszka toaletowa Srebro próby 84 cechowane (84, KORDES w prostokącie, cecha probierni z inicjałem probierza i datą, znak miejski)
Petersburg, 1859
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

121
Solniczka Srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane (KRotkiel, 12, Lublinie - kursywą , w owalach, cecha zapasowa Z1851); wys. 8,5 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 6,5 cm;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 5 600 zł

122
Wazonik Srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane (KRotkiel, 12, w Lublinie - kursywą , w owalach) ; wys. 16 cm, średnica 11,7 cm; waga 270 g.
Lublin, lata 40. XIX
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

123
Para solniczek Srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane (KRotkiel, 12, w Lublinie - kursywą , w owalach) ; wys. 6 cm, szer. 9,5 cm, głęb. 5,7 cm; waga 187 g.
Lublin,
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 5 200 zł

Johann Friedrich Wilhelm Borcke (czynny 1816-1839)

124
Cukiernica skrzynkowa Srebro cechowane (znak miejski z literą K w owalu, znak probierza - A w kole, monogram złotnika FWB bity w głąb; wys. 9,5 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 11,5 cm ;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Deakin & Francis (firma czynna od 1786 roku)

125
Pudełko na papierosy Srebro próby 925 cechowane (komplet cech probierni angielskiej - cecha próby, cecha miejska, litera datująca, monogram firmy D&F w dwuliściu, cechy eksportowe)
estymacja: 900 - 1 100 zł

126
Pudełko na papierosy Srebro próby 925 cechowane (komplet cech probierni angielskiej - cecha próby, cecha miejska, litera datująca, monogram firmy W.N/? - w kartuszu ), drewno;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

127
Mlecznik Srebro cechowane (niezidentyfikowane cechy fantazyjne, cecha wwozowa francuska), wys. 12,5 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 10 cm; waga 268 g
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł