Nr katalogowy: 906
Serwantka w stylu rokokowym
fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi kwiatami i bukietami w wazach;
wys. 213 cm, szer. 165 cm, głęb. 37 cm; Holandia, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
potężna, z dwuskrzydłowymi korpusami przeszklonej nastawy i pełnej podstawy, fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi kwiatami i bukietami w wazach;
Serwantka zbudowana z dwóch dwuskrzydłowych korpusów, na bokach ściętych, od frontu prostych, z przeszkloną nastawą zwieńczoną faliście z uskokami i pełną podstawą, wspartą na niewielkich podkładkach, fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi kwiatami i bukietami w wazach.
Ramy nastawy i podstawy ozdobione intarsjowanymi kwiatami, delikatne; nastawy podzielone szprosami na trzy poziome pola, dodatkowo na froncie przecięte pośrodku; podstawy zaś w formie wydłużonych prostokątów, na skrzydłach podwójnych.