Nr katalogowy: 904
Komoda w stylu barokowym
dębowa, fornirowana orzechem, ozdobiona wstęgą ze śliwki, z dekoracyjnymi okuciami;
wys.75 cm, szer.112 cm, głęb.63 cm; Środkowa Europa (Niemcy?), XVIII/XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
trzyszufladowa, dębowa, fornirowana orzechem, ozdobiona wstęgą ze śliwki, z dekoracyjnymi okuciami w stylu rokokowym;
wys. 75 cm, szer. 112 cm, głęb. 63 cm; Środkowa Europa (Niemcy?), XVIII/XIX w.
Komoda o prostych bokach i falistym froncie (wyciętym w formie kuszy), na frontowych narożach ścięta, z trzema szufladami, wsparta na kulistych nogach. Dębowa, w części fornirowana, ozdobiona na blacie wstęgą ze śliwki ujmującą go na obrzeżu, a na licach szuflad
polami z wzorzystego forniru, z rocailowymi mosiężnymi okuciami, z falistymi uchwytami oraz kartuszowymi szyldami zamków. U dołu korpus ujęty profilowaną listwą. Komoda inspirowana środkowo-europejskimi późno-barokowymi modelami. Wykonana ze
znajomością kunsztu stolarskiego, na fali ciągle modnej estetyki barokowej. Po rekonstrukcji w XIX wieku.