Nr katalogowy: 716
Para pater
srebro próby 3 cechowane, wys. 32,6 cm,
średnica talerza 29 cm; waga 957 i 969 g. Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
srebro próby 3 cechowane (cecha probierni austro-węgierskiej z próbą i literą A, monogram złotnika JZ, cecha probierni polskiej z lat 1922-1932, z próbą 3 i literą nieczytelną, repunca nieczytelna);
wys. 32,6 cm, średnica talerza 29 cm; waga 957 i 969 g. Wiedeń, 1 ćw. XX w.
Patery wsparte na trzech muszlowych nóżkach i podstawach trójkątnych ze ściętymi narożami, przechodzących w wywyższone koliste stopy dekorowane spiralnym puklowaniem z rocaillową rezerwą, trzony w formie pełnoplastycznych postaci kobiety z koszem z owocami i mężczyzny z dzbanem do wina, trzymujących w uniesionych prawych rękach, smukłe wazy z osadzonymi na nich kolistymi talerzami srebrnymi o nieregularnie wyciętej krawędzi, skomponowanej z ceowników i muszli.