Nr katalogowy: 1610
Duża patera IMARI
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne (dekoracja „mixte”), złocenia, średn. 61,7 cm;
Japonia, Arita?, XIX w. (okres Meiji ?, 1868-1912)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne (dekoracja „mixte”), złocenia,
przetarcia złoceń, dwa pionowe pęknięcia przy brzegu kołnierza; wys. 9,5 cm, średn. 61,7 cm; sygn. kobaltem podszkl. (znak - „grzybek”).
Duża płaska patera z dekoracją w polach wydzielonych kobaltowo-ceglastymi szlakami i pionową kobaltową linią zakończoną meandrami; w kilku nieregularnych polach m.in. motyw rajskiego ptaka, bambusowa kratownica z krzewami kwiatowymi i ptakami, kompozycje z fantastycznym lwem, lub kołami z ornamentem kompozycje kwiatowe. Na odwrocie kołnierze trzy 2-dzielne kobaltowe motywy roślinne.
Okazały, dekoracyjny obiekt imponujący wielkością i dekoracją.