Nr katalogowy: 1603
Wazonik huculski, z geometryczną dekoracją ornamentalną
glina garncarska, polewa matowa ceglasta, farby ceramiczne na bazie tlenków metali; wys. 31 cm;
Pokucie lub naśladownictwo? , XX w. - okres powojenny (?)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
glina garncarska, polewa matowa ceglasta (wewnątrz wazonu), farby ceramiczne na bazie tlenków metali (ze szkliwem ołowiowym),
drobne powierzchniowe ubytki dekoracji barwnej, niewielki odprysk przy wylewie; wys.31 cm; nie sygnowany.
Wazon owoidalny ze stożkową stopą i krótką, lekko rozchyloną szyjką. Wokół brzuśca barwna dekoracja geometryczno- roślinna o rytym konturze, w układzie poziomym; na ceglastym tle, z motywem rombów, zębów i stylizowanych kwiatów w rombowych polach. Motywy dekoracji o rytym konturze - w stylistyce ceramiki huculskiej, zaś kolorystyka , z przewagą ciemnych barw (czerń, zieleń, ceglasty, wiśniowy) , różni się od typowych dekoracji z Pokucia, wykonywanych w jaśniejszej gamie kolorów ( zieleń, błękit, żółty), na jasnokremowej pobiałce.