Nr katalogowy: 601
Para puszek na susz herbaciany, z pokrywami
porcelana, farby naszkliwne emaliowe, złocenia, dekoracja częściowo nakładana
mechanicznie, wys. 36 cm; Chiny, Hongkong, XIX/XX w. - 1 poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
mechanicznie (przez szablon, druk?), uzupełniana ręcznie; wys. 36 cm, podstawa
(sześcioboczna) 20 x 20 cm (22 x 22 cm); sygn. czerwienią naszkl.: znaki 6- dzielny (kopia marki porcelany z okresu Qianlong, 1736-1795) lub 4-dzielny (warsztat z Hongkongu).
Chiny, Hongkong, XIX/XX w. - 1 poł. XX w.
Puszki 6-boczne, z nakładanymi kapslowymi pokrywami; wokół pokryw i ścianek bocznych niebieskawo- złoty drobny motyw wielobocznej siatki z trójdzielnym wypełnieniem, ze złoconymi esownicami; w obwiedzionych podobnymi esownicami rezerwach na ściankach
bocznych i wierzchu pokryw barwne miniatury ze scenkami rodzajowymi w pejzażu (o odwróconym układzie na każdej z puszek), oraz gałązki malinowych peonii (mniejsze rezerwy oraz rezerwy na pokrywach).
Staranna dekoracja naśladująca porcelanę Qianlong powstała w Hongkongu, co potwierdza jedna z sygnatur.