Nr katalogowy: 902
Stolik do robótek w stylu Ludwika Filipa
z workiem do robótek pod spodem oskrzynienia; fornir: palisander, róża i orzech, inkrustowany kością;
73,4 x 56 x 42 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Stolik do robótek o falistym blacie, z szufladką i workiem przypiętym do jej dna, służącym do przechowywania większych robótek, wsparty na wysmukłych, toczonych podporach, rozwidlonych w faliste dwójnogi i spiętych
tralkową łączyną z poduszeczką dla stóp pośrodku. Blat oraz wieka pojemników i igielnika z wewnętrznymi szufladkami (4 pojemniczki, 1 igielnik, 5 przegródek) intarsjowane. Stolik do przechowywania robótek, o dekoracyjnym kształcie
i uzupełniającej jego ozdobność intarsji, z workiem pod szufladą - rzadziej spotykanym - do przechowywania większych robótek (np. tamborka).