Gino Gullace
Nr katalogowy: 809
Ronald Reagan - The president of courage
Wydawca Salvatore Dino, 1986, Gold Serie Limited, nakład 999 szt., ten nr 94;
50 x 38 x 10 cm, oprawa wydawnicza.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
50 x 38 x 10 cm, oprawa wydawnicza, lico: złocona blacha z płaskorzeźbą z wizerunkiem Reagana wykonaną przez włoskiego rzeźbiarza Profesora Antonio Cocchioni, sygnowana „CHCCHIONI A” MCMLXXXVI, tył oprawy: złocona blacha z płaskorzeźbą przedstawiającą amerykańskiego orła na tle zarysu USA, również sygnowana „COCCHIONI A 86”, bogato zdobiony złotem grzbiet w skórze, futerał ochronny z owalnym otworem na rzeźbę Reagana. Ozdobne wyklejki ze złoconym godłem USA. Zawiera całostronicowe: 4 grafiki złoconym drukiem wypukłym, 12 barwnych ilustracji akwarelowych, w tym 2 rozkładane, 15 portretów w sepii, 21 całostronicowych grafik czarnobiałych, 15 małych ilustracji. Większość ilustracji i portretów przedstawia Ronalda Reagana
oraz Nancy Reagan w różnych sytuacjach. Wszystkie akwarele i grafiki wykonał Profesor Dante Ricci, większość sygnowana.
Tekst opisujący na 257 stronach życie Reagana w języku angielskim, każda karta w czerwonej bordiurze z godłem USA, każdy rozdział rozpoczyna ozdobny inicjał. Stan idealny - gabinetowy.