Nr katalogowy: 1602
Puzdro porcelanowe z miniaturą rodzajową
Francja?, naśladownictwo Sévres, nieokreślona wytwórnia
- atelier malarskie (miniaturzysta M. Battréau), 2 poł. - kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa metalowa ( mosiężna?); wys. 13 cm, 34,5 x 25 cm; sygn. naszkl. niebieska: podwójne L w ligaturze, z wpisana literą S, niżej: FRANCE.
Francja?, naśladownictwo Sévres, nieokreślona wytwórnia - atelier malarskie (miniaturzysta M. Battréau), 2 poł. - kon. XIX w. - XIX/XX w.
Wiśniowe, owalne puzdro o profilowanych ściankach bocznych, z lekko wysklepioną pokrywą w oprawie metalowej na zawiasach, z dźwigienką do otwierania. W złoconej rezerwie na wieku barwna miniatura, sygn: p. d. M. Battréau: w pejzażu ze strumykiem flirtująca para: dziewczyna z koszyczkiem z owocami i obejmujący ją kawaler; z lewej stół z misą i dzbanem. Wokół miniatury na wieku i bocznej ściance złocony ornament roślinny, od frontu na puzdrze rezerwa z kompozycją kwiatową.