Nr katalogowy: 1824
Miniatura - portret młodzieńca
gwasz, kość; srebro, złoto, 3 perełki, szkło, włosy , tkanina;
Francja, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
gwasz, kość; srebro, złoto, 3 perełki, szkło, włosy , tkanina; wys. bez zawieszki 5,8 cm, z zawieszką 7 cm; szer. 4,2 cm, głęb. 1,1 cm.
Francja, 2 poł. XVIII w.
Owalna, osłonięta szkłem, malowana na kości: popiersie młodzieńca w peruczce, ciemnym surducie i żabocie. Z tyłu - tez za szkiełkiem - monogram wiązany: „LB”, wycięty ażurowo w blaszce złotej; w tle tkanina w pionowe prążki i kosmyki jasnych włosów. Ramka z ornamentem wijącej się wstążki; wokoło oprawa ażurowa, z girlandami kampanuli ujętymi u góry kokardą. W kokardę, w ażurową zawieszkę oraz u dołu- na styku girland - wprawione perełki.