Nr katalogowy: 835
Para kinkietów
brąz patynowany i złocony; wys. 81 cm;
Polska, Warszawa?; XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
brąz patynowany i złocony; wys. 81 cm, szer. w ramionach 41 cm, głęb. 28 cm.
Polska, Warszawa?; XX w.
Postacie bachiczne, hermowe, o nagich torsach, z wieńcem z winorośli we włosach - mężczyzna z brodą i wąsami oraz młoda kobieta - trzymają w obu rękach rozwidlone rogi obfitości, zakończone plastycznymi fruktami; w miejscu tulei na świece - jedynie płytkie zagłębienie. W dolnej partii - poniżej bioder postaci - draperia, przepaska z liści i owoców, a na związanej w kokardę szarfie - dudy z miechem, dwiema piszczałkami i parą koźlich nóżek zakończonych kopytkami.
Repliki brązów epoki Stanisława Augusta Poniatowskiego (?).