Wolfers Freres (czynna 1850-1974)
Nr katalogowy: 711
Komplet do kawy i herbaty w manierze empirowej
srebro próby 800 cechowane (znak wytwórni, próba); waga 2159 g.
Bruksela, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
składający się z dzbanka do kawy (wys. 29cm, szer. 23,5 cm, głęb. 11,2 cm), imbryka do herbaty (wys. 24,5 cm, szer. 22,5 cm, głęb. 11,5 cm), cukiernicy (wys. 18,7 cm, szer. 16,2 cm,
głęb. 12,4 cm) i mlecznika (wys. 18 cm, szer. 11,6 cm, głęb. 8,6 cm);
Bruksela, pocz. XX w.
Naczynia na kolistych, profilowanych stopach dekorowanych pasem stylizowanego kimationu, z gładkimi, owoidalnymi korpusami, zakończonymi pasem kimationu, przechodzącymi uskokowo w przewężoną szyję, z lekko wysklepionymi nakrywkami zwieńczonymi szyszką, z ceowatymi
uchwytami u nasady ozdobionymi palmetkami, z izolatorkami; wylewy imbryka i dzbanka w formie dzióbków; wylew mlecznika szeroki; dwuuszna cukiernica ze złoconym wnętrzem.
Największa belgijska firma złotnicza, znana z wyrobów najwyższej jakości i doskonałego wzornictwa. Jej
srebra w stylu Art Nouveau i Art Déco odnosiły wielkie sukcesy na wystawach światowych.