Rosenthal AG - Kunstabteilung Selb
Nr katalogowy: 1603
Lampka nocna z miniaturami na kulistym trzonie
Niemcy, Selb, Kunstabteilung- Dział Sztuki, lata 30.XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa metalowa, klosz z jasnokremowej tkaniny;
wys.39,5 cm; sygn. zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ GERMANY/ KUNSTABTEILUNG/ SELB, pod ramką fioletowej miniatury na trzonie fioletem naszkl.: Ge - 59. (sygnatura malarza?)
Niemcy, Selb, wytwórnia Rosenthal AG , Kunstabteilung- Dział Sztuki, lata 30.XX w.
Lampka nocna z oprawą i instalacją elektryczną, z kloszem z jasnokremowej tkaniny; kulisty trzon na 4 nóżkach, z malowanymi odręczne trzema monochromatycznymi miniaturami w kolistych, złoconych rezerwach: 1) brązowy widok świątyni z kopułą i minaretami, z podpisem: Turkiet (Turcja), pod ramką: Ge - 59.; 2) fioletowy zaułek staromiejski, z podpisem: Tyskland (Niemcy); 3) zielony widok światyni hinduskiej z wieżyczkami i kopułą, z podpisem: Indien. Napisy w języku norweskim pod miniaturami wskazują na narodowość zamawiającego lub kraj, do którego realizowano zlecenie.