Elżbieta BANECKA (ur. 1965)
Nr katalogowy: 1
Tokimono, 2017
olej, płatki złota, tektura; 13,5 x 13,4 cm;
sygn., dat. i opisane p. d.: Tokimono / Elżbieta / Banecka / 2017.
Książka jest dodatkową integralną częścią dzieła.
Malarka, graficzka i scenografka. Ma na koncie liczne nagrody za prace projektowe i graficzne. Obecnie jej aktywność twórcza koncentruje się na grafice artystycznej, grafice projektowej (jest m.in. autorka projektów wielu okładek, albumów muzycznych, takich wykonawców jak Andrzej Zaucha, Jonasz Kofta, Perfect), malarstwie oraz książce artystycznej. Prace Elżbiety Baneckiej znajdują się w zbiorach wielu muzeów, galerii i w kolekcjach prywatnych. Elżbieta Banecka ukończyła Wydział Malarstwa ASP w War - szawie, na którym studiowała w latach 1985-1991. Dyplom zrealizowała w pracowni Jana Tarasina. Jest profesorem tytularnym. Pracuje na Wydziale Scenografii ASP w Warszawie, gdzie prowadzi Pracownię Rysunku i Koloru.
700 zł