Nr katalogowy: 1813
Sygnet z herbem Godziemba
złoto pr. 3 (750), karneol; oczko 1,2 x 1,1 cm; średnica 1,9 cm
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Francja, XIX/XX w.
Kamień - karneol, kwadratowy, o ściętych narożach, z herbem Godziemba; nad hełmem w klejnocie rycerz w półpostaci trzymający drzewko o trzech konarach (jak w godle). Szyna złota; od wewnątrz francuska cecha z głową konia, stosowana w latach 1838-1919 oraz nieczytelny znak złotnika w rombie.
Z licznych rodzin pieczętujących się tym herbem wymienić można Bocheńskich, Ciechanowskich, Dąmbskich, Godebskich, Gogolewskich, Kickich, Maliszewskich, Starzyńskich, Święcickich, Węglińskich, Wysockich, Żebrowskich.