02 kwietnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

2 kwietnia 2019 r. godz., 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

28.03.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

29.03.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

30.03.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

01.04.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

02.04.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

174
Dworek w Jankowicach, 1946 olej, sklejka; 47 x 50 cm;
sygn. wraz z dedykacją p. d.: Kochanej, drogiej Steni / Stach (ołówkiem).

Ludwik LISOWSKI (1907-1943)

175
Martwa natura z kaczeńcami olej, płyta; wym. 39 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lisowski L. / 1934;

Jan Marian NOWICKI (1876-1955)

176
Zaloty Krakusa olej, tektura; 33,5 x 49, 5 cm;
sygn. l. d.: Marian Nowicki.

Frans DE BEUL (1849-1919)

177
Pejzaż z kościołem olej, płótno; 38,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. DE BEUL.

Szczepan SKORUPKA (1903-1997)

178
Radosne popołudnie olej, sklejka; 35,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sz. Skorupka;

Florence DEARLING (1895-1988)

179
Para widoków z Australii Hotel Windsor: olej, tektura?; 17 x 15 cm (w świetle oprawy).
Most na rzece Yarra: olej, tektura?; 22,5 x 19 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony, XIX W.

180
Portret mężczyzny, 2 połowa XX w. olej, deska mahoniowa; 32,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka.

Folk W. BERG (1896-1974)

181
Goździki olej, płótno; 43,5 x 40 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: Folk. W. Berg;

Michel Joseph EMANUEL (1887-?)

182
Martwa natura z owocami, 1971 olej, płyta; 33,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: Michel;

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

183
Wiejski chaty w słońcu olej, płyta; 25 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.

Hans PRÖLS (1888-1969)

184
Spacer wśród brzóz olej, płyta; 30 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pröls;

Jan BEDNARSKI (1891-1956)

185
Pejzaż z domami olej, tektura; 22 x 30 cm ( w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z notką biograficzną.

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

186
Para obrazów: Zima w Świdrze Zima w Świdrze II, 1972; -) Zima z Świdrze VII, 1973;

André PIERRE (1914- ?)

187
Motyw z drzewami, 1938 olej, tektura; 25,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Pierre / 38;

Wanda ZALEWSKA (?)

188
Portret damy z XVIII w., 4 ćwierć XX w. olej, sklejka; 15 x 10 ( w świetle oprawy);
sygn. p. d. - nieczytelna;

Malarz nieokreślony

189
Zimowy pejzaż olej płótno dublowane; 33,5 x 44 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram WL;

Marek BOJARSKI (ur. 1929)

190
Bałtyk - Jurata, 1962 olej, płótno; 49,5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: Marek Bojarski;

Schubert Robert HEINS

191
Chryzantemy złociste olej, płótno; 69 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Heins Robert Schubert;

FRIEDRICH ?

192
Posiłek olej, płótno dublowane; 35,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Friedrich.

J. TARNOWSKI

193
Plac Zamkowy zimą olej, płótno; 78 x 99,7 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Endre GALLA (1897-1971)

194
Martwa natura z porcelaną olej, płótno; 80 x 61 cm;
sygn. p. d.: Galle Endre.

Carl SCHMITZ-PLEIS (1877-1943)

195
Naprawa sieci olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: C. Schmitz Pleis.

201
Pasterz z owieczką glina polichromowana; wys. 70 cm.
Odpryski farby.

202
Para rzeźb zwierząt afrykańskich żyrafa: mosiądz; wys. 28,5 cm;
antylopa: mosiądz; wys. 28,5 cm.

Michał LESZCZYŃSKI (ur. 1944)

203
Akt kobiecy marmur; 32 x 24,5 cm;
sygn. z tyłu: LESZCZYŃSKI.

Edward HARTWIG (1909-2003)

301
Rodzinna sprawa, 1985 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 4 x 37 cm;
na odwrocie pieczątka autorska, podpis oraz napis: lata 80.

Hieronim SKURPSKI (1914-2006)

302
Dziewczyna z turoniem, 1979 piórko, tusz, karton; 34,5 x 20 cm;
sygn. l .d.: Skurp; i pośrodku wzdłuż lewej krawędzi: 31/12/79.

Wojciech JAKUBOWSKI (ur. 1929)

303
Studium portretowe starej kobiety, 1954 drzeworyt, karton; 20 x 14 cm na arkuszu 30 x 22 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: W. Jakubowski 1954.

Hieronim SKURPSKI (1914-2006)

304
Posiłek akwarela, papier; 34 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: Skurpski.

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

305
Sen I [czarny] monotypia, papier; 22 x 16 cm na arkuszu 29 x 22.5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St. Dretler-Flin; l. d. tytuł.

Hieronim SKURPSKI (1914-2006)

306
Faun, 1975 tusz, piórko, karton; 28,5 x 23 cm;
sygn. i dat. l. d.: Skurpski/1975.

Ewa KIERSKA HOFFMANN (1923-2013)

307
W domowej bibliotece, lata 50. XX w. czarna kredką, karton; 25,5 x 35,5 cm w świetle passe-partout.

Heinz OTTERSON (1928-1979)

308
Dyskusja tusz, karton; 29,7 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Otterson.

Ronald PARIS (ur. 1933)

309
Odyseusz z syrenami, 1977 litografia, karton; 59,5 x 42,3 cm;
odbitka 3 z 15;

310
Zestaw sześciu grafik grafiki o różnej tematyce.

Malarz nieokreślony

311
Rzeka, 2005 linoryt barwny, karton; 49 x 69 cm (w świetle passe-partout);
z tyłu oprawy opisane.

J. RUSINIAK, XX W.

312
Pejzaż przed burzą, 2004 pastel, papier żeberkowy; 56 x 87 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: J. Rusiniak 04.

Grzegorz Dobiesław MAZUREK (ur. 1955)

313
Wszyscy moi przyjaciele V, 1987 linoryt, karton; 88,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. oł. l. d.: Grzegorz Dobiesław Mazurek / 1987;

Zdzisław STANEK (1925-1996)

314
Kompozycja abstrakcyjna, 1981 technika własna, karton; 50,5 x 38 cm (w świetle oprawy).

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

315
Akty ołówek, biała tempera, karton; 41 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogram wiązany artysty.

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

316
Żywioły, 1983 akryl, płyta; 42,8 x 35 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dawski;

Berenika KORECKA (ur. 1984)

317
Odpoczynek, 2006 technika graficzna mieszana, papier; 59,5 x 39,5 cm ( w świetle oprawy);
odbitka 11/12;

Joan MIRO (1893-1983) - REPRODUKCJA

318
Mężczyzna i kobieta druk, papier, płyta; 90 x 62 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka informacyjna.

319
Sześć współoprawnych drzeworytów: Widoki Warszawy drzeworyt dwubarwny, papier; 48,7 x 48,7 cm ( w świetle wspólnej oprawy);
na odwrocie nalepka informacyjna.

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

320
Mazur - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu; ołówkiem, papier; 35 x 25,4 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: jms.

David PATARAIA (ur. 1971)

321
Na morzu pastel, szary papier; 64,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: D. Pataraia.

Antoni Fryderyk HAYDER (1905-1990)

322
Kazimierz Dolny, 1971 gwasz, karton; 48 x 68 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Hayder 71.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

323
Malarz i modelka w pracowni, 1993 r. ołówek, gwasz, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram artysty / 1993;