Nr katalogowy: 605
Wazon dekoracyjny z pokrywą
Chiny, wyrób w stylistyce japońskiej
ceramiki Satsuma, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
ceramika (porcelana?) ze szkliwem z siatką krakelury, farby emaliowe -wypukłe perełkowanie, farby naszkliwne i złocenia - drukowane, podmalowywane ręcznie, złocenia wypukłe; kilka drobnych przetarć i ubytków złoconego konturu; wys. 37,5 cm; sygn. od spodu czarnym drukiem:
zarys kręgu ze znakami - ideogramami? - częściowo zatarty.
Chiny, wyrób w stylistyce japońskiej ceramiki Satsuma, XIX/XX w.
Wazon - waza o kulistym brzuścu, z niską obręczową szyjką i nakładaną kolistą, kapslową pokrywą. Wokół turkusowo-szmaragdowego brzuśca i pokrywy nakrapianych złoto - barwna dekoracja figuralna, ornamentalna i kwiatowa o złoconym, częściowo wypukłym konturze; w czterech rezerwach wokół brzuśca (na przemian większe i mniejsze) powtarzające się w parach scenki: 1) grupa 6 postaci i mędrzec na tle pejzażu, 2) pęd z peoniami i chryzantemami, dwa pawie na sośnie i dwa frunące ptaki.