Nr katalogowy: 821
Lampa elektryczna, gabinetowa
porcelana, brąz złocony, mosiądz; abażur współczesny, z beżowej tkaniny; wys. ze stelażem
60,5 cm; Niemcy, wazon - Turyngia, 2 poł. XIX w.; oprawa pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
60,5 cm, średnica podstawy 20,5 cm. Niemcy, wazon - Turyngia, 2 poł. XIX w.; oprawa pocz. XX w.
Korpus stanowi porcelanowy wazon dwuuszny, gruszkowaty z dwiema rezerwami na brzuścu, w których z jednej strony malowana naszkliwnie scenka rodzajowa z młodą kobietą i chłopczykiem siedzącym na grzbiecie kozy, a z drugiej strony - wielobarwny bukiet z różą, prymulkami i makami. Tło wazonu kobaltowe, dekorowane złotymi motywami stylizowanej wici roślinnej. Para uchwytów plastyczna, rocaille’owa, biała, ze złoceniami. Stopa wazonu ujęta ażurową oprawą z brązu, z motywem liści winorośli; wyżej pierścień z blachy mosiężnej, z pasami perełek. Wierzch wazonu przykryty mosiężną, gładką pokrywą, z wielolistnym kołnierzem z brązu i mosiężnym stelażem z dwu rurek i talerzyka do mocowania abażuru.