19 marca 2019

19 marca, godz. 18.00

Przyjmujemy zlecenia:

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Bronisław CHROMY (1925-2017)

349
Anioł brąz, agat, wys. 39,5 cm;
sygn. od spodu: B. CHROMY.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

350
Kopernik brąz, 60 x 51 x 12 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Sylwester AMBROZIAK (ur. 1964)

351
Do góry nogami / Stojący na głowie ceramika szkliwiona, wys.: 31 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Kazimierz PAWLAK (ur. 1957)

352
Kolumnada szkło sodowe barwione, topione w formie, klejone do podstawy; 62 x 32 x 14 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław WYSOCKI (ur. 1949)

353
Akt, 2002 brąz, wys.: 36,5 cm;
sygn., dat oraz nakład z tyłu: Stan Wys / 4/12 / 2002.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

354
Ikar, 1988 brąz patynowany, wys. całkowita: 66 cm;
sygn. na podstawie: MKonieczny, numer odlewu: 4/8, dołączony certyfikat autentyczności.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Antonia MULAS, XX w.

1301
Roman Opałka przy pracy, 1993 odbitka żelatynowo-srebrowa (?), papier matowy, płyta; 60 x 45 cm;
u dołu autograf: Roman Opałka, data: 20.10.1993 oraz inne nieczytelne napisy (ołówkiem);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Czesław Odo MOSTOWSKI (ur. 1919)

1302
Zestaw 3 fotografii - Akty kobiece 1. Akt w czerwieni, 2. Akt stojącej kobiety, 3. Akt klęczącej kobiety;
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

1303
Dyptyk - Warszawa, z cyklu: Dynamika Miasta, 2015 fotografia barwna metodą wielokrotnej ekspozycji na kliszy, wydruk bezpośredni UV na pleksi;
100 x 70 cm (wymiar każdej z prac); wydruk autorski, nakład: 1/7;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1304
Autoportret, 1965 fotografia bromowa, papier fotograficzny matowy; 38 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d. monogramem wiązanym: AM '65 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1305
Schody, 1965 fotografia bromowa, papier fotograficzny matowy; 38,8 x 29 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

1306
Symphony for people, 2001 giclee i akryl, płótno; 81,5 x 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 13/50 giclee + acrylic "Symphony for people" WITOLD-K c.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Magdalena GINTOWT-JUCHNIEWICZ (ur. 1976)

1307
Tryptyk, 1998 akwatinta, papier; 29 x 60 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: "TRYPTYK" II WERSJA 1/20 /AKWATINTA/ MJuchniewicz 98 r.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1308
Zamyślony, 2004 akwatinta, papier; 67 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1309
Zestaw 5 prac - Studia portretowe 1. Studia portretowe, 2. Portret mężczyzny, 3. Portret mężczyzny z wąsami, 4. Portret mężczyzny w okularach, 5. Portret
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

1310
Para rysunków l. 50. XX w. tusz, papier; 30,5 x 23 cm, 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBEL JUDYTA 52.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1311
181002-48, 2002 pastel, papier; 33 x 28 cm (wymiar arkusza), 19 x 18 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A.Nowacki 2002 (ołówkiem), l. d.: 18 1002-48
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1312
190503-5, 2003 pastel, papier; 32 x 24 cm (wymiar arkusza), 19 x 18 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A.Nowacki 2003 (ołówkiem), l. d.: 190503-5
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

1313
Pastwisko, l. 50. XX w. pastel, papier; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: [Sobel].
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

1314
Na plaży, lata 50. XX w. akwarela, ołówek, papier; 38 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Sobel (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Piotr JARGUSZ (ur. 1960)

1315
Bez tytułu, 2010 akryl, papier; 123 x 96,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku: Piotr Jargusz.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Felicja PACANOWSKA (1907 lub 1915 - 2002)

1316
Bez tytułu, 1961 olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska, dat. na odwrocie: 1961.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 400 zł

1317
Bez tytułu olej, płótno; 81 x 100 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan NALIWAJKO (ur. 1938)

1318
Twarz, 1963 olej, płótno; 69,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. NALIWAJKO / 1963.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stanisław POZNAŃSKI (1909-1996)

1319
Kwiaty w pasiastym wazonie olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: ST. POZNAŃSKI.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

1320
Bez tytułu olej, płótno; 47 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: ST. POZNAŃSKI;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

1321
Bez tytułu olej, płótno; 27 x 42 cm;
sygn. p. d.: Jul. Narzyński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jacek ZIEMIŃSKI (ur. 1953)

1322
1-72-E1, 1999 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JACEK ZIEMIŃSKI '1999 / "1/72-E1" olej płótno.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

1323
Portret syna, 1991 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: AJPiwarski;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Tadeusz WIECZOREK

1324
Przypływy, odpływy, 2001 akryl, płótno; 116 x 88, 5 cm;
na odwrocie opis autorski: Przypływy, odpływy / Wieczorek Tadeusz / akryl, 2001.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1325
Bez tytułu (80), 2018 akryl, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz 18.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej ŁUKASZEWSKI (1939-2017)

1326
Balkon, 1974 olej, deska; 71 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: Andrzej Łukaszewski / 1974.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1327
Interwały postfizykalne XXXV, 2012 akryl, płótno; 81,5 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO' 12, p. d.: XXXV;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Bronisława WILIMOWSKA (1909-2004)

1328
W letniej kawiarni olej, płótno; 41 x 51 cm;
sygn. l. d.: BWilim;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jan NALIWAJKO (ur. 1938)

1329
Kompozycja, 1968 olej, kolaż, płótno; 81,5 x 116,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Naliwajko 1968.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1937)

1330
Syrena olej, płyta; 50 x 39 cm;
sygn. p. d: LEWANDOWSKI;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jacek JARCZEWSKI (ur. 1962)

1331
Struktury niebieskie 2, 2017 technika własna (haptyczna), płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

1332
Kobieta z woalem brąz srebrzony; wys. 10 cm;
sygn. u podstawy: B. Biegas
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Eugeniusz ZEGADŁO (XX/XXI)

1333
Dzik drewno polichromowane; 51 x 86 x 24 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Małgorzata DYGAS-KONOPACKA [MARGONIT]

1334
Figurka kota mieszanka żywicy z minerałami (m.in. turmalin i kwarc) i metalami szlachetnymi;
wys. 20,5 cm; średn.: 21 cm;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Izabela ROSTWOROWSKA

1335
Postać kobiety brąz, podstawa z piaskowca, wys. całkowita: 31 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

1336
Głowa - breloczek metal, wys. 4 cm;
sygn. na odwrocie: Mitoraj, oraz napis: amnesty / international.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

401
Tannenberg-Denkmal 1, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 18 x 24 cm; 29 x 36 cm (wymiar w oprawie);
unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

402
Tannenberg-Denkmal 2, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 18 x 24 cm; 29 x 36 cm (wymiar w oprawie);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

403
Tannenberg-Denkmal 3, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 24 x 18 cm; 36 x 29 cm (wymiar w oprawie);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Sławomir TOMAN (ur. 1966)

404
Bez tytułu, 2005 olej, płótno; 60 x 60 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Sławomir TOMAN (ur. 1966)

405
sygn., dat i opisany na odwrocie: SŁAWOMIR TOMAN/BEZ TYTUŁU/2005/OLEJ NA PŁÓTNIE.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Bartosz KOKOSIŃSKI (ur. 1984)

406
Exit, z cyklu: Szumy, 2019 olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartosz Kokosiński 2019
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł