Nr katalogowy: 827
Para kandelabrów 4-ramiennych, w stylu II Cesarstwa
cynkal, mosiądz, patyna, pozłota; wys. 66,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
cynkal, mosiądz, patyna, pozłota; wys. 66,5 cm, szer. ca 27 cm, podst. 14,7 x 14,7 cm;
Podstawy kwadratowe, z gzymsem akantowym, cokoły cylindryczne, zdobne od frontu nakładkami w formie laurowych wieńców przewiązanych wstęgami. Trzony w kształcie uskrzydlonych postaci kobiecych w antykizowanych szatach, podtrzymujących oburącz kosze z liści akantowych, w których zamocowane są cztery wygięte esowato ramiona świecznika zdobione liśćmi akantu i wolutami ze stylizowanych gałązek laurowych. Tuleje na świece wazonowe, z ruchomymi profitkami, umieszczone na szerokich talerzykach.
4 000 zł