Nr katalogowy: 810
Tłok pieczętny z herbem Kościesza (odmiana)
mosiądz złocony (ślady); pole 1,9 x 1,5 cm; wys. z uchwytem 3,5 cm.
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Polska, k. XVIII w.
Pole pieczętne owalne; w owalnym kartuszu herb Kościesza (odmiana z drzewcem strzały przekrzyżowanym skośnie, esowato, stosowana przez litewską rodzinę Bereśniewiczów vel Bereszniewiczów spod Nowogródka). Nad koroną
szlachecką w klejnocie dwa pióra, po bokach monogram właściciela: „M B”. Wokół kartusza panoplia - sztandary, szable, dołem dwie armaty i litery: „M W / N” oznaczające godność właściciela (być może - wg oferenta - mierniczy województwa nowogródzkiego [utworzonego 1793]). Uchwyt z ażurem w kształcie serduszka, zakończony koliczkiem.