Nr katalogowy: 1606
Wazon ceramiczny zielonkawy
Nieustalona europejska pracownia ceramiczna - wyrób autorski, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
kamionka, barwne szkliwa ołowiowe, naciekowe, drobne skazy technologiczne (pęknięte pęcherzyki na powierzchni szkliwa); wys. 40 cm, szer. ok. 32 cm; nie sygnowany.
Wazon o spłaszczonym brzuścu o owalnym przekroju, z krótką, wałeczkową szyjką. Powierzchnia o fakturze „skóry krokodyla”, w tonacji zielonkawo - grafitowo- brązowej.
Z boku wzdłuż brzuśca 4 pionowe wklęśnięcia (do montażu elementów metalowych, drewnianych?). Wyrób dobry warsztatowo, z kręgu XX- wiecznych francuskich (autorskich) pracowni ceramicznych.