Nr katalogowy: 607
Talerz dekoracyjny z miniaturą bachiczną
Naśladownictwo wyrobu wiedeńskiego (manufaktury cesarskiej w Wiedniu),
Austria - Czechy, poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
porcelana, farby naszkliwne (przeprócha podmalowana), kobalt (bleu roi), złocenia - druk, przetarcia złoceń na krawędzi; wys. 5 cm, średn. 43 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym (druk): znak tarczy opaskowej zwieńczony niewyraźnym elementem, zielenią naszkliwną odręcznie: 43 cm / 2896., 23.
Naśladownictwo wyrobu wiedeńskiego (manufaktury cesarskiej w Wiedniu), Austria - Czechy, poł. XIX w.
W złoconym otoku w lustrze barwna miniatura ze sceną w pejzażu: siedząca na wzniesieniu kobieta, mężczyzna w wieńcu z winorośli, mężczyzna w fioletowej draperii uderzający w czynele i putto grające na flecie. Wokół miniatury szeroki otok kobaltowy z wpisanym
jasnozielonym pasem, ze szlakami złoceń ornamentalnych (m.in. listki laurowe, szlaki rozetek, palmet). Dekoracja (miniatura, zdobienia otoku) i sygnatura imitują porcelanę wiedeńską końca XVIII i pocz. XIX w.