Nr katalogowy: 816
Zestaw toaletowy w stylu neorokokowym
złożony z toaletki z uchylnym lustrem i konsolki,
Szwecja, 4. ćw. XIX w.
złożony z toaletki z uchylnym lustrem i konsolki, o falistych kształtach, fornirowanych egzotycznymi okleinami, dekorowane rocailowymi okuciami mosiężnymi. Lustro
toaletki wsparte na platformie wybrzuszonej od frontu, z szufladką. Blat konsoli z bordiurą z obramienia i żyłki, wsparty na czterech kabriolowych nogach.
Na plecach toaletki fragmentarycznie zachowana owalna nalepka papierowa, firmy handlowej: KONGL. HOFLEVERANTÖRER / [...] ATTOR MÖBELTYGER,
Stokholm /...ottninggatten 11 oraz numer seryjny lub inwentarzowy malowany czerwoną farbą 14748
Materiały: toaletka - mahoń, róża, sosna; konsolka - palisander, róża, bukszpan, dębina; wymiary: toaletka - 87,2 x 63,5 x 20 cm; konsola - 79,7 x 70,3 x 41,8 cm; wspólny wymiar: 166,5 x 70,3 x 41,7 cm; Szwecja, 4. ćw. XIX w.
Meble wykonane w stylu neorokokowym z wykorzystaniem egzotycznych i luksusowych fornirów. Charakteryzujące się typowymi dla stylu falistymi formami i dekoracjami z
mosiężnych okuć rocaillowych.