Nr katalogowy: 814
Szafka w stylu eklektycznym
konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
80,5 x 89,3 x 50 cm; Polska, 4 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, zamykana dwuskrzydłowo, z szufladą, flankowana na froncie dwoma tralkami, wsparta na czterech stopkach przednich toczonych kulach,
tylnych graniastych. Szuflada nieco wysunięta przed korpus. Skrzydła drzwi z prostokątnymi płycinami, zwieńczonymi półkoliście. Kolumny kanelowane w górnej partii,
poniżej środka z pierścieniami, u dołu toczone proste. We wnętrzu jedna półka.
Wymiary: 80,5 x 89,3 x 50 cm
Materiał: konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
Polska, 4 ćw. XIX w.
Mebel pomocniczy wykorzystywany w jadalni do przechowywania zastawy i bielizny stołowej. Obecnie po konserwacji w dobrym stanie.