Nr katalogowy: 807
Szafka kątowa w stylu biedermeier
Konstrukcja - świerk, dębina; fornir - mahoń;
143,1 x 58 x 58 cm.
Polska Wschodnia (Lwów?), ok. 1830
o prostych bokach i zaokrąglonym froncie, z szufladą u góry, zamykana jednoskrzydłowo, wsparta na konsolowych nóżkach, fornirowana. Zwieńczona profilowanym
gzymsem wzbogaconym złoconym jajownikiem.
Konstrukcja - świerk, dębina; fornir - mahoń; 143,1 x 58 x 58 cm.
Mebel o typowo biedermeierowskich kształtach i formie kątnika, z często spotykaną w meblach wykonanych we wschodniej Polsce dekoracją z pozłacanego jajownika.