Nr katalogowy: 803
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowym
Sosna; 74,5 x 53,5 x 68 cm.
Polska, 3 ćw. XIX w.
z falistym blatem, wsparty na czterech kabriolowych nogach, o poszerzonym kolanie, bogato rzeźbionych w muszle, woluty, ceownice.
Na spodzie blatu wybite FP 1875, być może sygnatura wykonawcy i data wykonania.
Sosna; 74,5 x 53,5 x 68 cm.
Polska, 3 ćw. XIX w.
Mebel wykonany w stylu neorokokowym, najprawdopodobniej w niewielkim warsztacie stolarskim, może przypałacowym. Zastosowane dekoracje i ich sposób obróbki wskazuje
na jednostkowy wyrób. Blat pierwotnie marmoryzowany (imitujący marmur). Bardzo ciekawy mebel, niespotykany.