Nr katalogowy: 728
Zegar szafowo- podłogowy
w stylu art deco;
Niemcy (?), ok. poł. XX w.
w stylu art deco;
jednoczęściowy, z szafką o prostych bokach i froncie, zwieńczona półkoliście, zamykana jednoskrzydłowo, wsparta na podstawie falistej od frontu, fornirowana. Tarcza
okrągła, z blachy mosiężnej, mechanizm płytowy, z wychwytem kotwicznym i 8 strunowym gongiem. Na tarczy mosiężnej nazwa producenta: Mantha; na płycie
mechanizmu wybite numery: PL 116, P.S. 60, 47106; na gongu nazwa: Westminster, inicjały DRGM oraz Made in Geramny. Obudowa: konstrukcja - sklejka, sosna;
fornir - orzech; 194,5 x 67,4 x 31,4 cm. Niemcy (?), ok. poł. XX w.
Forma szafki nawiązuje do mebli w stylu art deco, wykonana po wojnie.