Nr katalogowy: 726
Zegar kominkowy
z figurą siedzącego mężczyzny;
brąz złocony, mosiądz, stal; Francja, 3 ćw. XIX w.
z figurą siedzącego mężczyzny
prostopadłościenny cokół na 4 nóżkach, od frontu aplikacja z półplastycznym motywem kartusza, małżowin, kaboszonów, wolut i akantu; wyżej postać siedzącego na
skale mężczyzny w renesansowym kostiumie, wpatrującego się w medalion noszony na szyi; tarcza emaliowana, z rzymskimi cyframi; mechanizm z paryskim systemem
bicia godzin i półgodzin;
brąz złocony, mosiądz, stal; wys. 43 cm, szer. 31 cm, głęb. 13,5 cm.Francja, 3 ćw. XIX w.