Nr katalogowy: 717
Lampa naftowa
brąz, porcelana, mosiądz, szkło;
Francja, Paryż, k. XIX w.
na trójnożnej podstawie z brązu, zdobionej liśćmi dębowymi i medalionami; trzon ceramiczny ,
wazonowy, owoidalny , zdobiony motywami dalekowschodnimi; zbiornik na naftę szklany,
półkulisty, rżnięty w złoconą kratkę; klosz szklany, tulipanowy, trawiony i malowany, z motywem
gałązek orzechów laskowych; na pokrętle napis: „BEC GLADIATOR / PARIS”; kominek szklany
(bez oznaczeń); brąz, porcelana, mosiądz, szkło; wys. 75 cm, szer. podst. 16 cm.
Francja, Paryż, k. XIX w.