Nr katalogowy: 713
Wisior złoty
Bardzo okazały, a jednocześnie elegancki
wyrób biżuteryjny pochodzący z terenów
Austro-Węgier, XIX/XX w.
na planie koła symetrycznie rozłożona bogata dekoracja floralna, lekko podniesiony w stosunku do całości
kamień centralny otoczony 6 szt kwiatuszków pomiędzy którymi umieszczono 19 szt diamentów, całość
zwieńczona trójkątnym ruchomym elementem, w którym umieszczono 18 szt diamentów (łącznie 38 szt
diamentów naturalnych w szlifie okrągłym i owalnym o śr 3,0; 1,3-1,5-2,5, 4,0; roleta antwerpska, raut)
o łącznej masie 2,24 kr (barwa TCR-CR , czystość Si-P) złoto pr. 0,583-585, wyrób posiada puncę austriacką
państwową z lat 1872 - 1922 oraz puncę austriacką celną z lat 1867-1922, masa wyrobu 11.630 g
Bardzo okazały, a jednocześnie elegancki wyrób biżuteryjny pochodzący z terenów Austro-Węgier,
XIX/XX w.