Nr katalogowy: 707
Dzban do wina
cyna srebrzona;
Niemcy, XIX/XX w.
korpus szklany, na kolistej stopie z gwiazdą rżniętą na dnie; brzusiec koniczny,
smukły, bogato zdobiony trawionymi motywami geometryczno-roślinnymi;
oprawa wylewu, szeroki dziobek z półplastyczną maską kobiecą, ucho hermowe
i wieczko zwieńczone ażurową koroną - wykonane z cyny srebrzonej,
dekorowane motywami kaboszonów i wici roślinnej; szkło trawione, rżnięte,
cyna srebrzona; wys. 34,5 cm, szer. z uchem 18,5 cm, średnica podstawy 10 cm.
Niemcy, XIX/XX w.