Nr katalogowy: 703
Krucyfiks prawosławny
brąz, odlew, emalia; 27,6 x 14,9 x 0,5 cm.
Rosja, XIX w.
o trzech poprzeczkach, z reliefowym wyobrażeniem Chrystusa; nad Jego
głową , w miejscu filakterium - wizerunek Boga Ojca i dwóch aniołów; u
dołu, poniżej suppedaneum - grota z czaszką Adama; całość zdobiona emalią
białą i niebieską; odwrocie krzyża dekorowane regularnym wzorem,
wybijanym puncynami z motywem gwiazdek i czteropłatkowych kwiatków;
brąz, odlew, emalia; 27,6 x 14,9 x 0,5 cm. Rosja, XIX w.