Nr katalogowy: 702
Szkatułka
Polska (?), 2 poł. XX w.
na 4 wygiętych nóżkach; boki skrzynki wybrzuszone, wieko płaskie,
dekorowane intarsjowaną gałązką różaną;
drewno sosnowe, okleiny orzechowe, wewnątrz brzozowe (?);
intarsje - drewna owocowe, barwione;
wys. 15,5 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 20,2 cm (Brak zamka).
Polska (?), 2 poł. XX w.