komplet 6 sztuk; z czerpaczkami złoconymi grawerowanymi w motywy kwiatu irysa,
z lancetowatymi trzonkami z reliefowym ornamentem z irysów i monogramem wiązanym AS;
srebro próby 800; dł. 14 cm; waga 149 g.
Niemcy, Brema, firma Koch & Bergfeld (zał. 1858); k. XIX/ pocz. XX w.