Nr katalogowy: 525
Zegar z amorkiem z dzwonkiem
i girlandą kwiatową
Miśnia, ok. poł. XIX w.
i girlandą kwiatową;
neobarokowy, przyścienny. Podstawa na trzech rocaillowych nóżkach, przechodząca w obudowę z rocaillami, plastycznymi gałązkami kwiatowymi, z
okrągłym otworem z zamontowanym mechanizmem. Na plastycznym, rocaillowym zwieńczeniu siedzący półnagi uskrzydlony amorek, z przerzuconą przez
piersi girlandą kwiatowa, z dzwoneczkiem w prawej dłoni. Z tyłu na obudowie rzuty kwiatowe (mechanizm z uszkodzoną tarczą emaliową, brak jednej
wskazówki; drobne ubytki dekoracji plastycznej: kwiaty i listki);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 28 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, czerwienią naszkl.: 25; z tyłu na obudowie ryte: 2898 (numer modelu).
Miśnia, ok. poł. XIX w.