Nr katalogowy: 524
Muzykująca rodzina
Miśnia, XIX/XX w.
na płaskiej podstawie czterodzielnej o falistej krawędzi z rocaillami, z 7 nóżkamiwspornikami
- scena rodzajowa. Dama grająca na klawikordzie z rozłożonymi nutami,
dwójka stojących obok i śpiewających dzieci z nutami w dłoniach oraz stojący i dyrygujący
mężczyzna w zielonym fraku, ze skrzypcami i smyczkiem w prawym ręku.
Postaci w kostiumach XVIII-wiecznych (ubity gryf skrzypiec i połowa smyczka);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 21 cm, szer. podstawy ok. 26 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze (na kartuszu z boku podstawy); od spodu
ryte: T 186 (numer modelu), wycisk: 131, naszkl. czerwienią: 75.
Miśnia, XIX/XX w.