Nr katalogowy: 523
Taca porcelanowa
z bukietem kwiatowym;
Miśnia, 2 poł.- kon. XIX w.
z bukietem kwiatowym;
neobarokowa, o falistej, lekko uniesionej krawędzi i zaokrąglonych narożach, ze złoconymi reliefowymi rocaillami wokół wewnętrznego brzegu. W lustrze
barwny bukiet z pomarańczowym caprifolium, różowym prawoślazem, lewkoniami i fijołkami leśnymi, z małymi owadami (lekko przetarte złocenia);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3,5 cm, 45 x 37 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze (duże), ryte duże: No: 18, wycisk: 35
Miśnia, 2 poł.- kon. XIX w.