Nr katalogowy: 521
Patera deserowa
z puttami wśród szuwarów
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), pocz. XIX w.?
z puttami wśród szuwarów
koniczny kosz patery o ażurowych bokach wycinanych w pręty, przepleciony w dolnej części pięcioma ukośnymi, plastycznymi gałązkami kwiatowymi;
w dnie barwne rzuty kwiatowe. Wysoki trzon na skalistej okrągłej podstawie, opleciony plastycznymi szuwarami, przewiązanymi w górnej części bladoróżową
wstążką, z dwoma nagimi puttami, ze złotym rożkiem lub pałką w dłoni. Kilka drobnych ubytków dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 35,5 cm; sygn. kob. podszkl. Berło.
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XIX w.?