Nr katalogowy: 519
Talerz z tulipanem
Miśnia, kon. XVIII w. - XVIII/XIX w.
Płytka miska. W lustrze asymetrycznie umieszczony duży fioletowo-pomarańczowy tulipan i trzy rzuty gałązek kwiatowych. Pęknięty kołnierz, przetarcia
dekoracji malarskiej i szkliwa. Porcelana, farby naszkliwne. Wys.5,2cm, średn.24,cm
Sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze i litera H (lub II?) poniżej, wyciski: 20(?) i 1 (duży).