Nr katalogowy: 515
Talerz z miniaturą widokową:
Krappitzt - Krapkowice;
Prószków Śląski, okres 1796-1853
Krappitzt - Krapkowice;
płytki; w lustrze widok zamku i zabudowań nad wodą, ze sztafażem (łódź z
trzema postaciami, para stojąca nad brzegiem); pod miniaturą podpis: Ein Theil
von Krappitzt (przy krawędzi kołnierz niewielki ubytek, reperowany, lekkie
przetarcia i porysowania szkliwa); fajans delikatny kremowy, druk czarny, szkliwo
ołowiowo-boraksowe; wys. 2,5 cm, średn. 25 cm;
sygn. wyciskiem: we wklęsłym prostokącie: PROSKAU/ F: St: