Nr katalogowy: 513
Kufel pamiątkowy
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu
Villeroy & Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.
cylindryczny, kremowy, o pojemności 1 L; z oprawą cynową ceramicznej
pokrywy, osadzoną na uchu. Na czarnym tle pokrywy - karzełek z banderolą
z napisem: Zum Andenken ( Na pamiątkę), szarotki i różowe dzwonki;
kamionka delikatna, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste (ołowiowe),cyna;
wys. 21,5 cm (z pokrywą), średn. 10,5 cm;
sygn. druk zielony: uskrzydlona główka Hermesa i dwa kaduceusze, niżej w
szyldzie okuciowym: VILLEROY & BOCH, w półkolu z ząbkami: METTLACH,
niżej półkoliście: Made in Germany; wyciski: 15, 1, 89, 8 (?).
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.