Nr katalogowy: 508
Zespół naczyń do kawy model Kaprys
Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa
z ok. 1932-1934
składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na mleko, cukiernicy z pokrywką i trzech filiżanek ze
spodkami. Naczynia o spłaszczonych podłużnie brzuścach, łamanych uszkach, filiżanki półkuliste;
szkliwione w kolorze kości (kremowo-szare); uchwyty, uszka i krawędzie srebrzone (pęknięty mlecznik,
z małym ubytkiem); porcelana, szkliwo kremowo-szare, srebrzenia; wymiary: dzbanek - wys. 18,5 cm,
dł. 21 cm; mlecznik - wys. 9,5 cm, dł. 16 cm; cukiernica - wys. 8,5 cm, szer. 14 cm; filiżanka - wys.
3,8 cm, średn. 7,5 cm; spodki - wys. 1,5 cm, średn. 11,4 cm; sygn. drukiem czarnym: Ć w trójkącie,
niżej: ĆMIELÓW, wyciskiem: Ć w trójkącie, lub (na spodkach): Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW i cztery kropki.
Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa z ok. 1932-1934