Malarz nieokreślony, francuski, XVIII w.
Nr katalogowy: 270
Martwa natura
olej, płótno, 41,5 x 54,5 cm;
napis. z prawej: A. Mignon fe.
olej, płótno, 41,5 x 54,5 cm;
Martwa natura - podpisana "A. Mignon", sygnatura tkwiąca w masie malarskiej - jest dziełem wysokiej klasy artystycznej, pracą nieokreślonego obecnie malarza, zapewne francuskiego z XVIII w., utrzymaną w typie z twórczości Nicolasa de Largilliere'a (1656-1746), Alexandre-François Desportes'a (1661-1743). Nieznane są okoliczności umieszczenia na obrazie nazwiska Abrahama Mignon (1640-1679). Analiza stylistyczna prezentowanego obrazu skłania jednakże do wykluczenia autorstwa tego artysty.