Nr katalogowy: 824
Lichtarz z puttami
brąz złocony; wys. 19,6 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
brąz złocony; wys. 19,6 cm, stopa 12,4 x 12,4 cm.
Francja, 3 tercja XIX w.
Podstawa na planie kwadratu o łukowych bokach i 4 nóżkach na narożach, z liśćmi akantu u nasady. Wnętrze podstawy z kolistym zarysem stopy ujętym profilami przewiązanymi wstęgą. Stopa wysklepiona dzwonowo, ze skręconymi spiralnie kanelami. Trzon uformowany z trzech postaci nagich, hermowych puttów, wyłaniających się z wieńca kwiatów, fruktów i akantu. Putta splecione ramionkami - podpierają głowami tuleję na świecę, utworzoną z palmowych liści, z krawędzią obwiedzioną perełkami.