Nr katalogowy: 817
Ekrytuar z alegorią Malarstwa i Rzeźby
brąz złocony; wys. 13 cm, szer. 27,3 cm;
Anglia, Bath, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
brąz złocony; wys. 13 cm, szer. 27,3 cm, głęb. 17,5 cm
Anglia, Bath, k. XIX w.
Podstawa prostokątna, wydłużona, na 4 nóżkach; wokoło gzyms z motywem palmetowym. Od frontu napis dedykacyjny: „PRESENTED TO W. G. PEAKE ESQ., FROM HIS CHOIRBOYS AT ST. MARKS CHURCH, BATH,
MARCH, 1899.”. W przedniej części podstawy wgłębienie - rynienka na pióra zdobiona reliefową wicią roślinną. W głębi ryzalit na planie półokręgu, kryjący parę kałamarzy ze stożkowatymi wieczkami na zawiasach; od frontu - dwie
płyciny z wyobrażeniem postaci symbolizujących Malarstwo i Rzeźbę; z wierzchu i na łukowej ścianie tylnej - stylizowana wić roślinna. Po bokach kałamarzy - sylwetkowe figurki skrzydlatych sfinksów.