Nr katalogowy: 823
Zestaw mebli klasycyzujących
Europa Środkowa, fotele - kon. XIX w;
Stolik - 1 poł. XX w.
złożony z dwóch tapicerowanych foteli-berżer oraz okrągłego stolika pomocniczego, pozłacanych, rzeźbionych. Fotele o lekko falistych i profilowanych ramiakach,
z wysokimi, prostymi, prostokątnymi oparciami i uszami przechodzącymi w boki, niemal w całości tapicerowane z luźnymi poduszkami, wsparte na czterech
toczonych, zbieżnych i kanelowanych nóżkach. Górne ramiaki oparcia zwieńczone różyczkami. Siedzenia rozchylające się ku przodowi.
Stolik z blatem wspartym na trzonie w formie kanelowanej wazy, opartym na toczonej, profilowanej platformie w formie pierścienia.
olcha, sosna, wymiary: fotele - 101 x 68,5 x 51 cm; stolik - 71,8 x 50 cm
Europa Środkowa, fotele - kon. XIX w; Stolik - 1 poł. XX w.
Meble nawiązujące do stylu klasycystycznego, wykonane w różnych momentach mody na ten okres historyczny. Fotele o bardzo ładnych proporcjach, ładnie
modelowanych ramiakach, znajdujących się po niewielkiej, delikatnej konserwacji.
Stolik po konserwacji.