Nr katalogowy: 821
Lustro z konsolą w stylu eklektycznym
Mahoń, Europa Środkowa, pocz. XX w.
w prostokątnej, zwieńczonej półkoliście, profilowanej ramie, wspartej na falistej od frontu konsoli z marmurowym blatem, fornirowanej, rzeźbionej. Konsola
ryzalitowo wysunięta na frontowych narożach, pośrodku falista, od frontu wsparta na dwóch pół-lwach, z tyłu na pełnej ściance. Na ściance prostokątna rezerwa
z wpisanym w nią owalem, dekorowana płaskorzeźbionymi ornamentami w formie ceownic, wolut, wici, liści.
Mahoń, wymiary: lustro - 169,5 x 91,5 x 6 cm; konsola - 52 x 116,6 x 29,5 cm; Europa Środkowa, pocz. XX w.
Typowy mebel eklektyczny, dekorowany plastycznym ornamentem ładnie opracowanym pod względem snycerskim. Podobne temu meble wykorzystywano w holach do
iluzjonistycznego powiększenia pomieszczenia, a także dekoracji.