Nr katalogowy: 816
Konsola w stylu klasycystycznym
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
80,3 x 40 x 79,5 cm. Polska, pocz. XIX w.
o półkolistym, fornirowanym blacie, wspartym na czterech toczonych, czernionych kolumnach, spiętych u dołu wklęsłymi łączynami, umieszczonych na
spłaszczonych kulach. Blat wyklejony cząstkami koła.
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 80,3 x 40 x 79,5 cm. Polska, pocz. XIX w.
Konsola o prostych kształtach nawiązująca w formie do mebli angielskich i francuskich. O pogrubionych przekrojach, które spowodowały, że ma nieco prowincjonalny,
ale nadal atrakcyjny wygląd. Mebel po naprawach w 1 poł. XX w., w stanie do konserwacji.